שירה סופית

"משורר הוא אחד שיכול למזוג אור אל תוך גביע, ואז להרים אותו אל פיך בכדי להרוות את שפתייך היבשות והיפיפיות"  ~חאפיז~

ברוכים הבאים לעולם הקסום של שירה סופית

לפני שנים רבות…. שלפתי ספר מתוך דוכן ספרים בשוק הומה בהודו. על העמוד הראשון התנוססו המילים: "בואו באשר תהיו, גם אם הפרתם נדרכם אלפי פעמים, בואו שוב". ליבי הוצת וחיי השתנו. היה זה ספר שירים של המשורר הסופי ג'לאל-א-דין רומי. 

בקיום המודרני ומהיר הקצב של היום, לא פעם אנחנו חשים שמשהו חסר, שמשהו ביכולתנו לחוש את עומקם ויופיים של החיים במלאותם, יבש, שהתרחקנו מעצמנו ואבדנו את הדרך חזרה.

אני מזמינה אתכם להכיר את השירה הסופית ששינתה את חיי ואת חייהם של רבים, שמראה לנו שוב ושוב את הדרך חזרה אל עומקי ליבנו, שפותחת בפנינו מרחבי אור והיזכרות המציתים בנו חיבור מחודש, משמעות ואהבה.

מהי השירה הסופית?

השירה הסופית היא ג'אנר יפיפה ומיסטי של הספרות האסלאמית, שנטע שורש בלבי משחר דרי הרוחנית.    

שירה זו חוגגת את האהבה על כל צורותיה וגווניה ומציעה נקודת מבט מרחיבת לב ומלאת קסם על החוויה האלוהית והאנושית. שיריהם של מיסטיקנים סופיים כמו רומי, חאפיז ורביע אל-בשרי, מלאים בתובנות עמוקות ודימויים יפיפיים. מילותים מעוררים את הנשמה, מרוממים את הרוח, ושולפים אותנו מתוך הדפוסים וההתניות.

אני נוהגת לומר שעבורי שירים אלו הם מורי דרך, חברים טובים, מרחבים עוטפים ומשאבים נאמנים לעת צרה. הם מסמנים לי כיוון, מזככים לי את הלב, ומזכירים לי שוב ושוב שיש בחיים ממד עמוק, מיסטי ורווי אהבה, שנגיש לי אם אבחר להיפתח אליו.

ההופעות שלי

ברוכים הבאים לעולם היפיפה של מופעי שירה סופית, בהם מילים מדוברות ומוזיקה חיה נשזרות לכדי חוויה קסומה וייחודית. 

המילה המדוברת נושאת כוח מופלא. היא נוגעת וחודרת ללבבות באופן אחר מהותית ממילים מושרות או מוקראות. וכשמילים ומוזיקה הנושאות תדר עמוק של מהות נשזרות זו בזו, החוויה היא מהפנטת וטרנספורמטיבית.                                                       

מופעיי אינם עוד הופעה מוזיקלית. גם לא תאטרון, ואפילו לא ספוקן וורד בליווי נגנים. הם טבילה רק חושית במעיין מילים וצילים, המעבירים את הקהל חוויה עמוקה ומרוממת. ברפרטואר שלי הופעות מובנות שיצרתי עם טובי המוזיקאים, ואני גם יוצרת מופעים מותאמים אישית, לחתונות, אירועים פרטיים וכינוסי לב מכל סוג. 

הצטרפו אלי למסע מכושף וגלו את הקסם והעונג שבמילים ומוזיקה המתאחדות בכדי לעורר את הנשמה.

צחוקו של אלוהים

"צחוק הוא הצליל הנהדר של נשמה מתעוררת" ~חאפיז~

מופע ספוקן וורד סופי במעטפת מוזיקת עולם, ייקח אתכם למסע בנתיבי האהבה והמיסטיקה. שירת האהבה של המשורר הפרסי חאפיז נשזרת במוזיקה אתנית מרחיבה ומרוממת, לכדי חגיגה צבעונית שתסחף אתכם בחוויה בלתי נשכחת.

ליל הכלולות של רומי

"האופן בו אתם עושים אהבה, הוא האופן בו אלוהים יהיה אתכם" ~רומי~"

מופע ספוקן וורד סופי, סוחף ומרגש, השוזר את סיפור חייו של ג'לאל-א-דין רומי – משורר טורקי מהמאה ה 13 – בפואטיקה, מחול סופי ומוזיקה מהפנטת מן המזרח. הקהל נלקח למסע סוחף בעקבות 'האהוב'.

מופע בהתאמה אישית

"צעד אחד אל עבר האהוב הוא צעד אל עבר לבך" ~רומי~

מופעים קסומים המבוססים על קונספט של ספוקן וורד סופי בשילוב מוזיקה חיה ומותאמים לתקציב, תנאי המקום וסוג האירוע (חוגי בית, קבלות פנים, ימי הולדת, חגיגות אירוסין\חתונה וכד').

הקלפים

קלפי חאפיז – צחוקו של אלוהים

51 שירים (וחלקי שירים) המביאים את שירתו המשובבת לב ונפש של המשורר הפרסי חאפיז.

הזמינו חפיסת קלפים שתמלא את ביתכם בצחוק וחוכמה. 

קלפי רומי -דת האהבה

51 שירים (וחלקי שירים) של המשורר הסופי רומי, להשראה, הכוונה והיזכרות יומיומית.

הזמינו חפיסת פניני חוכמה שתאיר את יומכם. 

סדנאות 'להתאהב באהוב'

מפגש חוויתי עם מילותיהם של רומי וחאפיז, יטמיע את רטט האהוב בגופכם ולבכם.

תפריט נגישות